Розірвання шлюбу, поділ майна, аліменти 2020


Розірвання шлюбу, поділ майна, аліменти 2020


Доброго дня, шановні експерти!

Сталося так, що доводиться розлучатися з чоловіком, з яким прожили у шлюбі понад 15 років та від якого маю неповнолітню дитину.
Під час нашого спільного проживання ми придбали квартиру, будинок і авто. Тепер, на жаль, виникає питання про поділ майна.
Також мені не зрозуміло як розірвати шлюб - через суд чи РАЦС та яка процедура розлучення?
Крім того, мені треба якось стягувати аліменти на дитину (її утримання), оскільки я не працюю.
Та й не зрозуміло, з ким із батьків буде проживати дитина, тобто треба визначати місце її мешкання?

Тобто мене цікавить процедура розірвання шлюбу і поділ майна, аліменти та визначення місця проживання дитини з матір'ю.
Прошу відгукнутись адвоката чи юриста з сімейних справ та проконсультувати з цих питань, адже я ніколи з цим не стикалась.

Щиро дякую.
Аватара пользователя
Тая
 
Консультаций: 2

Re: Розірвання шлюбу, поділ майна, аліменти 2020


Розлучення, при наявності дітей, відбувається шляхом подання позовної заяви про розірвання шлюбу до суду.
Звернення до РАЦС можливо лише за умови відсутності неповнолітніх дітей та при наявності згоди подружжя.
Позов про розірвання шлюбу складає юрист або адвокат по сімейним справам (зразок заяви не застосовується).
Процедура розлучення через суд досить тривала (за відсутності згоди чоловіка вона може тривати кілька місяців).
Є цілком законні способи, як прискорити розірвання шлюбу через суд - звертайтесь за консультацією в разі потреби.

Аліменти на утримання дитини сплачуються за нотаріально посвідченою угодою між батьками або за рішенням суду.
Якщо добровільна угода щодо сплати аліментів неможлива, треба звертатися до суду з відповідною позовною заявою.

Поділ майна подружжя, як і сплата аліментів, відбувається на підставі угоди, або внаслідок судового розгляду.
Сімейний кодекс встановлює право спільної сумісної власності подружжя на квартиру, будинок та автомобіль.
Однак слід мати на увазі, що з цього правила є виключення, які можуть застосовуватися при судовому спорі.
Ви, як зареєстрований користувач форуму, можете отримати додаткову консультацію з питань поділу майна.

Визначення місця проживання дитини після розлучення батьків відбувається за рішенням суду, або згодою батьків.
Згідно Сімейного кодексу України, мати та батько мають рівні права та обов'язки по догляду і виховуванню дитини.
Але якщо вони не можуть дійти згоди про місце мешкання дитини після розірвання шлюбу - треба звертатися до суду.
Виходячи з суті позовних вимог, суд може визначити порядок спілкування з дитиною або місце її проживання.
Слід зазначити, що названу категорію справ недолюблюють більшість юристів, адвокатів та суддів.

Після початку розлучення Ви можете отримати юридичний супровід на форумі з питань поділу майна, аліментів та дітей.
Аватара пользователя
Lawyer
Юрист
Юрист
 
Консультаций: 364

Розлучення, аліменти на дитину, поділ майна подружжя 2020


Дуже вдячна за швидку та грунтовну відповідь!

Сьогодні мала розмову з чоловіком стосовно нашого розлучення та поділу спільного майна, набутого в шлюбі.
Торкнулись ми й болючих питань стосовно грошового забезпечення утримання дитини та місця її мешкання.
Чоловік також радився з юристами, а я показала йому вашу відповідь на цьому форумі - і позиції збіглися.
Несподівано для мене ми дійшли згоди з кількох питань (адже чоловік зрозумів, що іншого шляху немає).

По-перше, ми домовились укласти угоду про сплату аліментів та разом піти до нотаріуса, щоб засвідчити наші підписи.
По-друге, дійшли згоди про поділ майна при розлученні - будинок лишається мені й дитині, а квартира і машина чоловіку.
Місце проживання дитини ми визначили разом зі мною (хочу тут, як мені здається, чоловік просто побоявся відповідальності).
Дійсно, вважаю мені дуже пощастило, що поки вдається уникнути численних судових справ (на жаль, у подруг було саме так).

Отже, дякуючи такому збігу обставин, в мене є лише кілька запитань.
1) Як прискорити розлучення (позов до суду чоловік вже подав у Львові)?
2) Чи можна змінити розмір аліментів та як збільшити їх суму в разі потреби?
P.S. Останнє питання викликано не моєю жадібністю, а турбуванням про доньку...

Ще раз висловлюю щиру подяку за вашу допомогу та професійну і швидку консультацію.
Аватара пользователя
Тая
 
Консультаций: 2

Re: Розлучення, аліменти на дитину, поділ майна подружжя 2020


Дякуємо і Вам за позитивні відгуки про нашу роботу!

Дійсно, консультація юриста онлайн на Першому експертному правовому форумі надається протягом доби.
На відміну від інших форумів, в якості консультантів допускаються лише практикуючі юристи й адвокати.
Відповіді надають спеціалісти в певних галузях права (наприклад, в цій темі - юристи з сімейних справ).

Стосовно Ваших запитань:
1) Прискорення розгляду справи в суді можливо за умови правильних дій заінтересованої особи (позивача або відповідача).
Наприклад, при ухилянні відповідача від явки до суду, позивач може скористатися послугами кур'єрської служби доставки.
Це дозволить повідомити сторону про час та місце слухання справи належним чином (під розписку), що прискорить розгляд.
Слід зазначити, що ухиляння від отримання повісток є найбільш розповсюдженим засобом затягування розгляду справи в суді.
На жаль, Укрпошта не завжди сумлінно виконує свої обов'язки з доставки повісток (не складає акт в разі відмови в отриманні).
В свою чергу, суди рідко звертають увагу позивача на інші можливості, що призводить до постійних відкладень судових засідань.
Однак Вам, як відповідачу, достатньо буде лише з'явитися в судове засідання (Ви зацікавлені у прискоренні розгляду) і визнати позов.
Визнання позовних вимог щодо розлучення можливо шляхом письмової (через канцелярію суду) або усної (в судовому засіданні) заяви.
2) Збільшення розміру аліментів можливо шляхом подання заяви до суду (за місцем реєстрації батька, або матері з дитиною).
Складання позову здійснює адвокат або юрист, оскільки така заява повинна містити доводи та аргументацію, відповідно до СКУ.
Розглядаючи справу, суд встановлює доцільність зміни розміру аліментів та відповідність наданих позивачем письмових доказів.
Однак матері слід мати на увазі, що батько також має право звернутися до суду, із позовом про зменшення розміру аліментів.

Нагадую відвідувачам форуму, що юридична допомога та супровід у сімейних справах надаються в цій темі після реєстрації.
Крім того, платна консультація юриста з сімейного права (онлайн) доступна по кліку на кнопці, що справа під аватарою.
Аватара пользователя
Lawyer
Юрист
Юрист
 
Консультаций: 364

Розлучення з іноземцем 2020


Вітаю,

натрапила на ваш форум через пошук Google, подобається швидкість відповідей та повнота консультацій.
Отже сподіваюсь на кваліфіковану допомогу юриста з сімейних справ, з питання розлучення з іноземцем.

Історія мого шлюбу така. Я - жителька Івано-Франківська. Кілька років тому познайомилась з чоловіком.
Він - громадянин іншої держави, приїхав до України з бізнесових питань (ми познайомились у Чернівцях).
Між нами відразу виникла взаємна симпатія, та після нетривалих стосунків він запропонував одружитися.

Через рік народився син, після чого наші відносини різко погіршились. Чоловік майже перестав приїздити.
Місяць тому він подзвонив та сказав, що більше не хоче підтримувати шлюбні стосунки та відвідувати нас.
Дитина його також не цікавить (за останній рік бачив її лише кілька разів), отже я вирішила розлучитись.

Звернувшись до адвоката, я замовила складання позовної заяви про розірвання шлюбу, яку і подала до суду.
Вчора мені повідомили, що адреса реєстрації місця проживання (прописка) мого чоловіка - іноземна держава.
Звичайно, мені це відомо, але співробітник суду заявив, що така обставина затягне процес розгляду справи.
Будь-які відповіді на мої питання давати відмовився, порадивши мені звернутися до юридичної консультації.

Зараз мене цікавить лише одне питання - як прискорити розлучення та яка процедура розірвання шлюбу через суд?
Іншими словами, як мені діяти, щоб скоріше закрити ці питання і почати нове життя, забувши цей страшний період.
P.S. Аліменти на утримання дитини планую стягнути пізніше, адже зараз маю стабільну роботу та заробітню платню.
Аватара пользователя
Катерина45
 
Консультаций: 1

Re: Розірвання шлюбу з іноземцем 2020


Адміністрація Першого експертного правового форуму дуже вдячна Вам за високу оцінку нашої роботи.
Ми цінуємо свою репутацію та розуміємо свої переваги над безкоштовними юридичними консультаціями.

Відповідь на Ваше запитання підготує експерт з питань розірвання шлюбу з іноземцями - адвокат Гліб Миколайович Дубров.
Хочу зазначити, що вчора Гліб Миколайович брав участь в прямому ефірі одного з телеканалів, який було присвячено цій темі.

Будь ласка, очікуйте на повну відповідь експерта протягом найближчих годин.

P.S. Звертаю увагу незареєстрованих користувачів форуму, що юридична консультація в цій темі надається після реєстрації.
Платна консультація юриста онлайн доступна також за посиланням, розміщеним під зображенням експерта (оплата кредиткою).
Первый экспертный правовой форум ©
Лучшие практикующие юристы и адвокаты
Аватара пользователя
Адвокат
Администратор
Администратор
 
Консультаций: 268

Re: Розлучення з іноземцем 2020


Дякую за очікування (хоч і нетривале).

На жаль, суди не бажають сприяти скорішому розгляду справи, хоча в них є всі можливості для цього.
Враховуючи це, позивач має сам сповіщати відповідача про час та дату слухання справи про розлучення.
Нагадую, що без належного сповіщення іншої сторони, розглянути справи та прийняти рішення - неможливо.
Таким чином, позивач має звернутися до судді з такою пропозицією (усно, оскільки це не передбачено ЦПК).
В більшості випадків, секретар видає повістку, яку Вам необхідно відправити кур'єрською службою доставки.
Звертаю увагу, що Укрпошта, на превеликий жаль, не встигає доставляти повідомлення про вручення повістки.
Виконавши ці прості рекомендації, Ви прискорите розлучення та отримаєте рішення суду про розірвання шлюбу.
Аватара пользователя
Attorney
Адвокат
Адвокат
 
Консультаций: 613

Як розлучитися й отримати аліменти? 2020


Скажіть, будь ласка, як діяти в моїй ситуації.

Ми з чоловіком перебували у шлюбі 2 роки. Вже майже рік як ми не проживаємо разом.
Є двоє неповнолітніх дітей, яких я виховую сама, їх батько сім'ю не забезпечує.
Я хочу розірвати шлюб, але чоловік не хоче розлучення.

Як мені діяти в цій ситуації?
Аватара пользователя
kat
 
Консультаций: 1

Re: Як розлучитися й отримати аліменти? 2020


Розірвання шлюбу може відбуватися через суд або РАЦС. При наявності неповнолітніх дітей, відбувається розлучення через суд. Процедура розірвання шлюбу в судовому порядку починається з підготовки та подачі відповідної позовної заяви. Згідно ч.2 ст.110 ЦПК України, по вказаній категорії справ допускається альтернативна підсудність, а отже позов може бути подано за місцем проживання матері та дітей.
Отримавши позов про розірвання шлюбу, суддя призначає справу до слухання, про що повідомляє сторони. Звичайно, розгляд справи можливий лише за умови дотримання вимог, що пред'являються до оформлення позовної заяви (в іншому випадку вона буде повернути).
Слід зазначити, що небажання чоловіка розлучатися не є підставою для збереження шлюбу. Ця обставина може лише затягнути прийняття судового рішення, однак є цілком законні засоби, як прискорити розлучення. Якщо розгляд справи буде затягуватися, отримати юридичну консультацію з питань її прискорення, можна на сторінках нашого форуму.

Стосовно сплати аліментів можу повідомити наступне. Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України, утримання дитини є обов'язком обох батьків. Якщо батько відмовляється від виконання вказаного обов'язку, мати дитини повинна звернутися до суду, з позовом про встановлення та стягнення аліментів. Процедура розгляду цієї категорії справ досить схожа з процесом розірванням шлюбу (допускається альтернативна підсудність). Розмір аліментів на утримання дитини повинен встановлюватися з дотриманням вимог ст.182 Сімейного кодексу (враховується стан здоров'я дитини, матеріальне становище батька, наявність у нього інших дітей або непрацездатних членів родини та інше). Сума аліментів може бути визначена у твердій грошовій сумі, або встановлена у частці від заробітку (при стабільному доході).
Аватара пользователя
Attorney
Адвокат
Адвокат
 
Консультаций: 613

Консультація юристів та адвокатів з сімейних справ 2020


Хочу доповнити, що орієнтовний середній розмір аліментів на дитину, що встановлюється судами на сьогоднішній день, складає від 500 до 1000 гривень на місяць. Звичайно, ці суми є досить умовними, оскільки, як вказано у відповіді Гліба Миколайовича, при встановленні суми аліментів враховується багато факторів (ст.182 СК). Однак, кваліфіковане складання позову та належна аргументація можуть сприяти збільшенню розміру аліментів, що буде закріплено відповідним судовим рішенням.

Нагадую, що зареєстровані користувачі Першого експертного правового форуму можуть отримати детальну консультацію та юридичний супровід з питань розлучення, поділу майна та стягнення аліментів (в тому числі - супровід у судовому процесі). Правова допомога надається практикуючими адвокатами та юристами з сімейних справ протягом доби.

Щоб зареєструватися на форумі та отримати можливість користування юридичною допомогою, дізнайтеся як поставити запитання.

Крім того, консультація юриста чи адвоката онлайн доступна по кнопці, розміщеною під аватарою спеціаліста.
Юридична консультація онлайн сплачується кредитною карткою та є дорожчою, ніж реєстрація на форумі.
Консультація в реальному часі з сімейних питань доступна лише за умови наявності експерта в мережі.
В іншому випадку, скористайтеся звичайною реєстрацією (відповідь надається протягом доби).
Первый экспертный правовой форум ©
Лучшие практикующие юристы и адвокаты
Аватара пользователя
Адвокат
Администратор
Администратор
 
Консультаций: 268




Юридические услуги в данной сфере: Адвокат по семейным делам в Одессе
 

cron