Стаття 1270. Строки для прийняття спадщини.
1. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
2. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.
Пропуск срока принятия наследства означает, что наследник не принял его (закреплено ч. 1 ст. 1272 ГК).
Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини.
1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Восстановление срока для принятия наследства регламентировано частями 2 и 3 статьи 1272 Гражданского кодекса Украины. Восстановить срок можно с согласия других наследников, либо в судебном порядке. Для восстановления срока через суд необходимо подать иск о назначении дополнительного срока для принятия наследства.
2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини.
3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.