Витребування майна у добросовісного набувача 2020


Витребування майна у добросовісного набувача 2020


Доброго вам дня!

У мене сталася така ситуація. Купив нерухомість (магазин) по оголошенню. Коли його переоформляли, зробили витяг у регістратора щоб підтвердити, що даний магазин дійсно належить особі, яка його продає і немає жодних причин, які б забороняли продати майно. Переоформили у нотаріуса, гроші теж оплатили в його присутності. Магазин я записав на своє ім'я.

Через місяць мене повідомили про підозру, що продавець раніше незаконно оформив на себе цю нерухомість. Мовляв є підозри в підробці документів чи незаконному продажі. Але перед тим він вже законно продав магазин мені. Запитання в тому, чи можуть в мене забрати або арештувати майно, якщо буде доказано, що продавець придбав його якось незаконно?

Дякую за допомогу!
Аватара пользователя
Василий
 
Консультаций: 1

Re: Витребування майна у добросовісного набувача 2020


Витребування майна у добросовісного набувача можливо з вказаних нижче підстав (ст. 388 ЦК).

Первинний власник має право витребувати майно від добросовісного покупця у разі, якщо воно:
- було загублене або викрадено у власника чи іншої особи, якій він передав це майно у володіння;
- іншим шляхом (не з власної волі) вибуло з володіння власника чи іншої уповноваженої ним особи.

P.S. Мова про відплатний договір купівлі-продажу з особою, яка не мала права відчужувати майно.
При цьому покупець не знав і не міг знати про цю обставину - саме так, як і сталося у Вашій ситуації.
Аватара пользователя
Lawyer
Юрист
Юрист
 
Консультаций: 364




 

cron